Wrocławski Vivovet dołączył do Grupy LuxVet

21.06.2022

Umowa między podmiotami podpisana została w maju. Obecnie trwają prace integrujące przychodnię w struktury Grupy, w których szczególny nacisk położono na komunikację z dotychczasowym zespołem Vivovet. W najbliższych planach jest również m.in. stworzenie nowoczesnej przestrzeni recepcyjnej, zatrudnienie osoby odpowiadającej za administrację oraz budowa strony internetowej. Tempo prac wdrożeniowych dostosowane jest do dynamiki placówki.

Przychodnia weterynaryjna Vivovet zlokalizowana jest przy ul. Św. Rity 38 we Wrocławiu-Iwinach. Placówka świadczy szeroki zakres usług leczenia, profilaktyki i pielęgnacji małych zwierząt. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, własne laboratorium oraz przede wszystkim zespół specjalistów sprawiły, ze Vivovet jest znanym w skali całego kraju ośrodkiem diagnostyki trudnych przypadków weterynaryjnych.

Vivovet jest stosunkowo nową placówką na wrocławskim rynku. Liczymy, że obecność w Grupie LuxVet pomoże nam rozwinąć skrzydła – również dzięki wsparciu administracyjnemu i marketingowemu, które oferuje Grupa. Od początku uczestniczymy we wszystkich procesach integracyjnych i cieszę się, że przebiegają one w atmosferze dialogu oraz w tempie dopasowanym do naszych potrzeb oraz możliwości operacyjnych. - mówi lekarz weterynarii Szymon Rusin, założyciel Vivovet.

Pierwszym widocznym efektem dołączenia do Grupy LuxVet będzie usprawnienie obsługi klienta. W przestrzeni rejestracyjnej powstanie nowoczesne stanowisko recepcyjne. Zespół Vivovet zostanie powiększony o pracownika administracyjnego, który odciąży lekarzy w codziennych czynnościach związanych z obsługą klientów, zamówień czy obiegiem dokumentów. LuxVet zadba także o marketing (m.in. tworząc stronę internetową czy wspierając w działaniach social media), całkowicie przejmie zadania księgowo-administracyjne, a także zapewni kompleksowe wsparcie w zakresie IT, zakupów czy bieżących tematów operacyjnych. Priorytetem jednak będą pracownicy.

Zarówno nam, jak i dotychczasowemu właścicielowi bardzo zależy, aby zapewnić zespołowi Vivovet maksymalny komfort pracy – zarówno na etapie przejściowym, jak i w trakcie późniejszej działalności. Dbamy o to, aby pracownicy od początku mieli jasną wizję tego, co się będzie działo w związku z naszą integracją, a także jak te zmiany wpłyną na ich sytuację. A wpłyną korzystnie. Odciążenie w kwestiach administracyjnych to jedno, ale zadbamy również o szkolenia, zaproponujemy ścieżki kariery oraz zapewnimy dodatkowe benefity pracownicze, takie jak na przykład prywatna opieka medyczna. - mówi Marcin Halicki, Prezes Grupy LuxVet.

Podobnie jak wszystkie placówki dołączające do Grupy Luxvet, Vivovet zachowa swoją dotychczasową nazwę oraz logotyp. Grupa nie będzie również ingerować w stosowane w przychodni procedury medyczne.

***

Działalność Grupy LuxVet obejmuje tworzenie własnych szpitali i przychodni oraz integrację podmiotów weterynaryjnych już istniejących na rynku – z szacunkiem dla ich dotychczasowych dokonań. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczniczych dla zwierząt, Grupa tworzy nową jakość usług weterynaryjnych oraz podnosi standardy pracy w branży.

LuxVet24 sp. o.o. jest polską firmą, wspieraną kapitałowo przez dwa fundusze inwestycyjne: Oaktree Capital Management i Cornerstone Investment Management. Prezesem Zarządu jest Marcin Halicki – ekspert zarządzania inwestycjami typu private equity oraz współtwórca sieci Lux Med.