Warszawska Klinika Weterynaryjna VETS dołącza do Grupy LuxVet

01.03.2023

Grupa LuxVet umacnia swoją pozycję na stołecznym rynku. Na mocy podpisanej właśnie umowy, Grupa powitała w swoich szeregach jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych placówek weterynaryjnych w Warszawie – Klinikę Weterynaryjną VETS.

Klinika znajduje się przy ulicy Książęcej 3 w stołecznym Śródmieściu. Została założona w 1991 roku przez doktora Waldemara Wośko. W 2006 roku placówka została rozbudowana, aby zapewnić pacjentom komfort, bezpieczeństwo i najwyższą jakość świadczonych usług. Obecnie oferuje całodobową opiekę weterynaryjną, a także możliwość umawiania wizyt domowych. Jako jedna z nielicznych placówek w Warszawie dysponuje również własną karetką.

Zespół VETS tworzy 27 lekarzy weterynarii zajmujących się interną, chirurgią, ortopedią, neurologią, kardiologią, nefrologią, endoskopią, okulistyką, anestezjologią i diagnostyką obrazową (USG) oraz 11 asystentów i techników. W placówce znajduje się blok chirurgiczny, na który składa się sala operacyjna ze szpitalem dla pacjentów pooperacyjnych, gabinet lekarski, gdzie odbywają się konsultacje chirurgiczne i ortopedyczne oraz gabinet RTG. Do dyspozycji klientów są także 3 gabinety internistyczne, gabinet przeznaczony dla lekarzy specjalistów (diagnostyka USG, okulistyka, onkologia, nefrologia), oraz recepcja.

– Dołączenie do Grupy LuxVet otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Dzięki współpracy będziemy mieć realny wpływ na rozwój polskiej weterynarii. Cieszy mnie fakt, że zarówno ja, jak i mój zespół będziemy mogli wymieniać się wiedzą z innymi specjalistami i wspólnie podnosić standardy opieki naszych pacjentów. - mówi doktor Waldemar Wośko, założyciel Kliniki.
– Jesteśmy dumni, że Klinika Weterynaryjna VETS dołączyła do Grupy LuxVet. To placówka, którą wielu z nas zna od lat, jako jedną z najbardziej rozpoznawalnych klinik całodobowych dla zwierząt w Warszawie. Chcemy utrzymać dotychczasowy charakter i renomę tego wyjątkowego miejsca na warszawskiej mapie punktów opieki weterynaryjnej. - mówi Piotr Zajączkowski, Prezes Grupy LuxVet.

Dzięki integracji z Grupą LuxVet, placówka otrzyma wsparcie w obszarze administracyjno-księgowym, operacyjnym, zakupów, HR i rekrutacji, obsługi IT oraz marketingu. Zespół objęty zostanie systemem szkoleń i wymiany wiedzy oraz prywatną opieką medyczną.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija polską branżę weterynaryjną w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży w całym kraju.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: Oaktree Capital Management – akcjonariusz większościowy (będący m.in. udziałowcem większościowym siostrzanej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim: UNAVETS Group), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl