Kolejne rumuńskie kliniki dołączają do Grupy LuxVet

06.05.2024

Grupa LuxVet – wiodąca w Polsce platforma konsolidująca podmioty weterynaryjne, kontynuuje rozwój w Rumunii. Właśnie sfinalizowana została transakcja, na mocy której do Grupy dołączyły dwie placówki weterynaryjne Vet Consult.

Pierwsza klinika Vet Consult powstała w miejscowości Braiła w 2000 roku. W 2016 r. placówka przeszła całkowitą renowację, a w 2023 r. pod szyldem Vet Consult w tej samej miejscowości otwarty został dodatkowy gabinet weterynaryjny.

Założycielem Vet Consult jest doktor Marian Capatina, a zespół obu placówek liczy dziś łącznie 6 lekarzy, 6 techników weterynarii oraz 3 pracowników administracyjnych.

Obie placówki dysponują nowoczesnym sprzętem, który umożliwia świadczenie szerokiego zakresu usług – od podstawowej opieki weterynaryjnej (wszczepianie mikrochipów, szczepienia, odrobaczanie), przez badania laboratoryjne i diagnostykę obrazową (radiologia, USG jamy brzusznej, USG serca, elektrokardiogram) po zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i ortopedii (z użyciem znieczulenia wziewnego) oraz stomatologii (w tym odkamienianie ultradźwiękowe).

Od blisko 25 lat nieustannie się rozwijamy i doskonalimy - nie tylko w zakresie naszych indywidualnych umiejętności czy współpracy całego zespołu, ale również w obszarze stosowanych metod badań i diagnozowania czy wykorzystywanego sprzętu medycznego. To pokazuje, jak poważnie podchodzimy do wypełniania naszej misji, którą jest pomoc chorym zwierzętom oraz wsparcie ich opiekunów. Grupa LuxVet kieruje się podobnymi wartościami, a jednocześnie podchodzi do naszego doświadczenia i osiągnięć z otwartością i szacunkiem. Dzięki temu wiemy, że będziemy w stanie zachować nasz indywidualny charakter, a jednocześnie otrzymamy unikalne możliwości rozwoju – zarówno marki Vet Consult, jak i naszych pracowników - mówi doktor Marian Capatina, założyciel Vet Consult.

Podobnie jak wszystkie placówki dołączające do Grupy LuxVet, Vet Consult zachowa swoją dotychczasową nazwę oraz logotyp. Grupa nie będzie również ingerować w stosowane w placówkach procedury medyczne.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl