Gdyński Szpital Weterynaryjny w Grupie LuxVet

18.07.2022

Grupa LuxVet powiększyła się o kolejną placówkę. Na mocy podpisanej umowy dołączył do niej Gdyński Szpital Weterynaryjny lek. wet. Tomasza Brzeskiego. Zgodnie z filozofią działania Grupy, zarówno proces integracji, jak i dalsze funkcjonowanie przychodni, odbywać się będzie w pełnej współpracy z dotychczasowym właścicielem oraz personelem GSWet. Grupa zainwestuje również w rozwój placówki, uruchamiając m.in. usługi rehabilitacji oraz aranżując przestrzeń recepcyjną.  

Gdyński Szpital Weterynaryjny (ul. Kielecka 22, Gdynia) to znana na całym Pomorzu placówka, specjalizująca się w diagnostyce i realizacji skomplikowanych zabiegów ortopedycznych, kardiologii, chirurgii, endoskopii, dermatologii oraz terapiach z zakresu biomedycyny. GSWet posiada własne laboratorium, nowoczesny sprzęt diagnostyczny (w tym weterynaryjny tomograf komputerowy), 2 sale operacyjne oraz nadzorowany całodobowo szpital. Zespół pod kierunkiem lek. wet. Tomasza Brzeskiego opiera leczenie na holistycznym podejściu do pacjentów, zapewniając im wielowymiarową opiekę ambulatoryjną i szpitalną.

- Chcemy wspierać naszych pacjentów na każdym etapie drogi do zdrowia – od profilaktyki i diagnostyki po rekonwalescencję. Dlatego szczególnie zależy nam na rozwoju usług rehabilitacyjnych, które uzupełnią naszą ofertę i sprawią, że pacjenci - zwłaszcza ortopedyczni - otrzymają od nas kompleksową pomoc. Dzięki wsparciu Grupy LuxVet, taki rozwój będzie możliwy. - mówi lek. wet. Tomasz Brzeski, założyciel i kierownik Gdyńskiego Szpitala Weterynaryjnego, Prezes Kaszubsko-Pomorskiej Izby Weterynaryjnej oraz członek Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej.

Grupa LuxVet zainwestuje w stworzenie gabinetu rehabilitacji, który wyposaży między innymi w bieżnię wodną. W ramach programu wymiany wiedzy wewnątrz Grupy, zoofizjoterapeuci GSWet odbędą szkolenia w warszawskiej Psychodni, która specjalizuje się w rehabilitacji zwierząt z wykorzystaniem tego rodzaju sprzętu.

W najbliższych planach jest również odświeżenie wnętrz placówki, stworzenie nowej recepcji oraz unowocześnienie infrastruktury IT. GSWet zyska wsparcie w zakresie administracji, księgowości, zakupów, obsługi IT oraz marketingu, a pracownicy objęci zostaną prywatną opieką medyczną oraz systemem szkoleń. LuxVet nie będzie ingerował w procedury medyczne.

- Doktor Tomasz Brzeski od ponad 30 lat współtworzy polską weterynarię, jest niekwestionowanym autorytetem oraz liderem w regionie. Mamy ogromny szacunek dla jego dokonań, jak i osiągnięć całego zespołu Gdyńskiego Szpitala Weterynaryjnego. Łączy nas również chęć rozwijania i promowania branży, dlatego tym bardziej cieszę się, że GSWet staje się częścią naszej Grupy. - mówi Marcin Halicki, Prezes Grupy LuxVet.

***

Działalność Grupy LuxVet obejmuje tworzenie własnych szpitali i przychodni oraz integrację podmiotów weterynaryjnych już istniejących na rynku – z szacunkiem dla ich dotychczasowych dokonań. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczniczych dla zwierząt, Grupa tworzy nową jakość usług weterynaryjnych oraz podnosi standardy pracy w branży.

LuxVet24 sp. o.o. jest polską firmą, wspieraną kapitałowo przez dwa fundusze inwestycyjne: Oaktree Capital Management i Cornerstone Investment Management. Prezesem Zarządu jest Marcin Halicki – ekspert zarządzania inwestycjami typu private equity oraz współtwórca sieci Lux Med.

www.grupaluxvet.pl