Veterio – nowość na polskim rynku usług weterynaryjnych

26.06.2024

Veterio, pierwsza w Polsce referalna placówka weterynaryjna, którą Grupa LuxVet buduje w Warszawie, wchodzi w finalny etap realizacji. Już jesienią pacjenci będą mogli korzystać z całodobowego ostrego dyżuru oraz oddziałów specjalistycznych. Do Veterio będą ich kierować placówki macierzyste.

Veterio znajduje się w kompleksie biurowym Diuna przy ulicy Taśmowej 7 na warszawskim Mokotowie. Na ponad 2200 m kw. powierzchni powstają gabinety przyjęć, sale operacyjne i zabiegowe, gabinety diagnostyczne, komfortowe przestrzenie dla klientów i pracowników, a także sale szkoleniowe i konferencyjne.

Przestrzeń medyczna Veterio podzielona została na dwa główne oddziały. Pierwszy to czynny non-stop ostry dyżur z oddziałem intensywnej terapii, który będzie zajmował się przypadkami nagłymi i krytycznymi. Drugi to oddział referalny, na który składać się będą poddziały specjalistyczne: chirurgia, ortopedia, kardiologia, neurologia, okulistyka, dermatologia, endoskopia, obrazowanie, choroby wewnętrzne i anestezjologia. W przyszłości pojawi się również onkologia i stomatologia. Placówka wyposażana jest w wysokiej klasy sprzęt (w tym: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i RTG), umożliwiający realizację pod jednym dachem wielu zaawansowanych procedur zabiegowych i diagnostycznych. Nie będą tam jednak wykonywane podstawowe zabiegi weterynaryjne.

Międzynarodowe wzorce referalności

Koncept działania Veterio oparty jest o dobre wzorce referalnych szpitali weterynaryjnych na świecie. W Polsce nie ma takiej kategorii podmiotu, natomiast w Europie Zachodniej, USA, Kanadzie czy Australii są one stałym elementem systemu opieki weterynaryjnej. Placówki te nie świadczą usług podstawowej opieki nad zwierzętami. Obsługują z jednej strony stany nagłe i zagrażające życiu, z drugiej – przypadki zaawansowane, wymagające specjalistycznego leczenia i diagnostyki. Systemowo stanowią wsparcie dla istniejących gabinetów, przychodni i lecznic weterynaryjnych, które mogą kierować do nich pacjentów, którym same nie są w stanie pomóc. Czyli na przykład w sytuacji, gdy nie mają odpowiedniego sprzętu, dostępnego specjalisty lub w nocy czy święta, gdy są zwyczajnie zamknięte. Veterio będzie działać na podobnych zasadach. - mówi Rafał Boroń, dyrektor kliniczny Veterio.

Klinika Veterio będzie obsługiwała pacjentów kierowanych ze wszystkich lecznic, zarówno zrzeszonych w Grupie LuxVet, jak i spoza niej. W miarę możliwości współpraca odbywać się będzie w oparciu o umowy z tymi placówkami, które ułatwią przekazywanie pacjenta oraz kontakt między placówką kierującą a zespołem Veterio – zarówno przed przyjęciem pacjenta, jak i po wypisie.

Jako Grupa LuxVet jesteśmy aktywnym uczestnikiem rynku weterynaryjnego i wiemy, że ograniczenia w dostępie do wysokospecjalistycznej diagnostyki i zabiegów są problemem nie tylko dla opiekunów zwierząt, ale i dla samych lekarzy. Nie każda klinika ma tomograf, nie każda przychodnia wykonuje zaawansowane operacje okulistyczne, nie każdy lekarz chce i może pracować w nocy. Chcemy wypełnić tę lukę. Veterio będzie partnerem dla wszystkich chętnych placówek weterynaryjnych. Będzie partnerem właśnie dla lekarzy – i gwarantem spokoju, że jest miejsce, w którym ich pacjent o każdej porze otrzyma specjalistyczną pomoc, po czym będzie mógł wrócić z powrotem pod opiekę kierującej go tam placówki - mówi Piotr Zajączkowski, Prezes Grupy LuxVet.

Do pracy przy tworzeniu Veterio Grupa LuxVet zaprosiła polski zespół doświadczonych lekarzy weterynarii. Każdy pododdział specjalistyczny będzie miał swojego lidera, którego wspierać będą inni lekarze i technicy oraz personel pomocniczy. Rekrutacja trwa, a więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.veterio.pl.

Placówka będzie aktywna również w obszarze szkoleń i edukacji personelu.

Wśród lekarzy i techników Veterio będą osoby z bardzo dużym doświadczeniem i wiedzą ekspercką w ramach swoich specjalizacji, niejednokrotnie zdobywaną nie tylko w Polsce. Chcemy, aby dzielili się nią zarówno z innymi członkami zespołu, jak i z naszymi placówkami partnerskimi z sieci referalnej – co będzie kolejnym benefitem wynikającym ze współpracy z nami. Veterio posiada własną przestrzeń szkoleniową i będziemy z niej aktywnie korzystać. - dodaje Rafał Boroń.

Otwarcie Veterio zaplanowane jest we wrześniu.

Szczegółowe informacje dla placówek zainteresowanych współpracą referalną można uzyskać pisząc na adres partnerzy@veterio.pl.

***

O Veterio

Veterio to całodobowy zakład leczniczy dla zwierząt, z oddziałem ratunkowym i intensywnej terapii czynnym 24/7 przez 365 dni w roku oraz oddziałami specjalistycznymi. Zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie. Tworzy go polski zespół doświadczonych lekarzy i techników weterynarii, w oparciu o wzorce wielospecjalistycznych referalnych szpitali weterynaryjnych na świecie. Veterio jest częścią Grupy LuxVet, która integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej. www.veterio.pl

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży. Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund. www.grupaluxvet.pl

Klinika Weterynaryjna Sfora postawiła na Grupę LuxVet

24.06.2024

LuxVet nie zwalnia tempa rozwoju. Do Grupy dołączyła właśnie całodobowa Klinika Weterynaryjna Sfora. To już szósta placówka LuxVet w Warszawie.

Całodobowa, wielodyscyplinarna Klinika Weterynaryjna Sfora znajduje się w warszawskiej dzielnicy Wawer, przy ulicy Trakt Lubelski 391. Jej założycielką jest doktor Monika Tyszkiewicz, a zespół tworzy 21 lekarzy, 24 techników oraz pracownicy administracji.

Sfora oferuje kompleksowy wachlarz usług z zakresu m.in. interny, chirurgii, neurochirurgii i ortopedii, anestezjologii, kardiologii, dermatologii, stomatologii,  onkologii i hematologii, neurologii, okulistyki, endoskopii, laparoskopii, chorób zakaźnych, stomatologii i rozrodu i zoopsychologii. Na miejscu realizowane są badania laboratoryjne i obrazowe (w tym tomografia komputerowa, badania rentgenowskie i ultrasonograficzne), a klienci dodatkowo mogą korzystać z porad  lekarza behawiorysty i dietetyka.

Klinikę wyróżnia również nowocześnie i stylowo zaaranżowane wnętrze, o łącznej powierzchni ponad 500 mkw.

Od początku istnienia Sfory stawiamy na indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta. W tym celu dbamy, by cały zespół stale poszerzał swoje kompetencje i był na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi na rynku nowościami w zakresie diagnostyki i leczenia. Dołączenie do Grupy i możliwość wymiany wiedzy na poziomie krajowym i międzynarodowym z pewnością nam to ułatwi. A jednocześnie będziemy nadal mogli pracować zgodnie z naszymi zasadami i procedurami. - mówi doktor Monika Tyszkiewicz, założycielka Sfory.

Zespół Sfory zyska dostęp do bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach platformy szkoleniowej LuxVet, a także do pakietu benefitów pracowniczych (prywatna opieka medyczna, karta sportowa).  Dodatkowo Grupa LuxVet zapewni placówce wsparcie w obszarze księgowości, administracji, zakupów, obsługi IT oraz marketingu.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Dwie placówki Węgrzyn dołączyły do Grupy LuxVet

05.06.2024

LuxVet umacnia swoją pozycję w województwie lubuskim. Grupa powitała w swoich szeregach dwie nowe placówki: Specjalistyczną Przychodnię Weterynaryjną Węgrzyn Weterynaria oraz Gabinet Weterynaryjny Węgrzyn Weterynaria.

Przychodnia Węgrzyn znajduje się w Strzelcach Krajeńskich przy Alei Wolności 43, Gabinet zlokalizowany jest w miejscowości Dobiegniew, przy ulicy Gdańskiej 6/7. Założycielem obu placówek jest doktor Marcin Węgrzyn. Jest to kontynuacja działalności ojca doktora – Eugeniusza Węgrzyna, który zaczął działalność weterynaryjną na tym terenie już w 1982 roku. Zespół tworzy 8 lekarzy, 5 techników weterynarii oraz 3 pracowników administracyjnych.

Pacjentom oferowana jest podstawowa i specjalistyczna opieka weterynaryjna. Przychodnia specjalizuje się w chirurgii, ortopedii, onkologii, dermatologii, onkochirurgii, endoskopii i zoofizjoterapii. Dodatkowo Przychodnia Węgrzyn oferuje swoim pacjentom diagnostykę obrazową (USG, RTG) oraz badania dodatkowe we własnym laboratorium. Jednostka posiada w pełni wyposażoną dwustanowiskową salę operacyjną z aparaturą do narkozy wziewnej, respiratorami, laserem CO2. Pacjenci mogą przebywać podczas leczenia stacjonarnego w 3 oddzielnych szpitalach: dla kotów, psów i zakaźnym. Budynek przychodni jest nowoczesny, przestronny z dużą częścią socjalną oraz z wygodnym parkingiem.

Jesteśmy ambitnym zespołem, który chce doskonalić się dla dobra swoich pacjentów. W Grupie mamy poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa oraz duże możliwości rozwoju, a ponadto stajemy się częścią luxvetowej społeczności, która wymienia się wiedzą i dobrymi praktykami. - mówi doktor Marcin Węgrzyn, założyciel przychodni.

Integracja z Grupą LuxVet zapewni również placówkom wsparcie w obszarze administracji, finansów i księgowości, IT, zakupów oraz marketingu. Pracownicy skorzystają z szkoleń na platformie LuxVet i pakietu benefitów pracowniczych.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Przychodnia weterynaryjna Zalesie dołączyła do Grupy LuxVet

04.06.2024

Grupa LuxVet umacnia swoją pozycję na Podkarpaciu. Do Grupy dołączyła właśnie rzeszowska przychodnia weterynaryjna Zalesie.

Przychodnia weterynaryjna Zalesie zlokalizowana jest przy ulicy Łukasiewicza 2B w Rzeszowie. Jej założycielami są lekarze weterynarii Joanna i Grzegorz Janiccy, a zespół tworzy łącznie 6 lekarzy weterynarii, 3 techników weterynarii oraz asystentka weterynaryjna.

Placówka świadczy usługi w obszarze: profilaktyki, interny, chirurgii, anestezjologii, kardiologii, dermatologii, endoskopii, okulistyki, ortopedii, pediatrii oraz rozrodu. Diagnostyka laboratoryjna realizowana we własnym, w pełni wyposażonym laboratorium diagnostycznym, a także we współpracy z zewnętrznymi polskimi i europejskimi laboratoriami weterynaryjnymi. Zalesie dysponuje również sprzętem do diagnostyki obrazowej – m.in. tomografem komputerowym, RTG i USG.

Tworząc i rozwijając „Zalesie” od początku stawialiśmy nie tylko na jakość usług, ale i komfort i przyjazne nastawienie do naszych pacjentów. - mówi doktor Joanna Janicka.
Dołączając do LuxVet będziemy mogli dalej pracować zgodnie z tymi zasadami, a dzięki wsparciu Grupy zyskamy nową przestrzeń do rozwoju i edukacji naszych pracowników. - dodaje doktor Grzegorz Janicki.

Zespół „Zalesia” zyska dostęp bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach platformy szkoleniowej LuxVet, a także do pakietu benefitów pracowniczych (opieka medyczna, karta sportowa).  Dodatkowo Grupa LuxVet również placówce wsparcie w obszarze  administracji, księgowości, zakupów, obsługi IT oraz marketingu.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Kolejne rumuńskie kliniki dołączają do Grupy LuxVet

06.05.2024

Grupa LuxVet – wiodąca w Polsce platforma konsolidująca podmioty weterynaryjne, kontynuuje rozwój w Rumunii. Właśnie sfinalizowana została transakcja, na mocy której do Grupy dołączyły dwie placówki weterynaryjne Vet Consult.

Pierwsza klinika Vet Consult powstała w miejscowości Braiła w 2000 roku. W 2016 r. placówka przeszła całkowitą renowację, a w 2023 r. pod szyldem Vet Consult w tej samej miejscowości otwarty został dodatkowy gabinet weterynaryjny.

Założycielem Vet Consult jest doktor Marian Capatina, a zespół obu placówek liczy dziś łącznie 6 lekarzy, 6 techników weterynarii oraz 3 pracowników administracyjnych.

Obie placówki dysponują nowoczesnym sprzętem, który umożliwia świadczenie szerokiego zakresu usług – od podstawowej opieki weterynaryjnej (wszczepianie mikrochipów, szczepienia, odrobaczanie), przez badania laboratoryjne i diagnostykę obrazową (radiologia, USG jamy brzusznej, USG serca, elektrokardiogram) po zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i ortopedii (z użyciem znieczulenia wziewnego) oraz stomatologii (w tym odkamienianie ultradźwiękowe).

Od blisko 25 lat nieustannie się rozwijamy i doskonalimy - nie tylko w zakresie naszych indywidualnych umiejętności czy współpracy całego zespołu, ale również w obszarze stosowanych metod badań i diagnozowania czy wykorzystywanego sprzętu medycznego. To pokazuje, jak poważnie podchodzimy do wypełniania naszej misji, którą jest pomoc chorym zwierzętom oraz wsparcie ich opiekunów. Grupa LuxVet kieruje się podobnymi wartościami, a jednocześnie podchodzi do naszego doświadczenia i osiągnięć z otwartością i szacunkiem. Dzięki temu wiemy, że będziemy w stanie zachować nasz indywidualny charakter, a jednocześnie otrzymamy unikalne możliwości rozwoju – zarówno marki Vet Consult, jak i naszych pracowników - mówi doktor Marian Capatina, założyciel Vet Consult.

Podobnie jak wszystkie placówki dołączające do Grupy LuxVet, Vet Consult zachowa swoją dotychczasową nazwę oraz logotyp. Grupa nie będzie również ingerować w stosowane w placówkach procedury medyczne.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Beechbrook Capital inwestuje w Grupę LuxVet

24.04.2024

Beechbrook Capital („Beechbrook”), wiodący podmiot zarządzający inwestycjami – pożyczkami dla segmentu mniejszych średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii i Europie, działając poprzez swój fundusz Private Debt IV, sfinalizował inwestycję w Grupie LuxVet („LuxVet”) – największej platformie przychodni weterynaryjnych w Polsce, zapewniając jej niepodporządkowany kapitał dłużny na współfinansowanie ekspansji w drodze przejęć przychodni weterynaryjnych

Grupa LuxVet, która pozyskała wcześniej kapitał od funduszy zarządzanych przez Oaktree Capital Management, L.P. („Oaktree”), Cornerstone Investment Management i INVL Baltic Sea Growth Fund, jest pierwszą inwestycją Beechbrook Capital w Polsce, zrealizowaną w ramach strategii inwestowania w Europie kontynentalnej.

Grupa LuxVet z siedzibą w Warszawie konsoliduje i integruje rozdrobnioną branżę weterynaryjną w Polsce – kraju o największej populacji zwierząt domowych w Europie. Przez dwa lata działalności Grupa stała się największą platformą przychodni weterynaryjnych w Polsce i obecnie rozszerza swoją działalność na sąsiednie regiony.

LuxVet zapewnia dołączającym przychodniom strategiczne wsparcie, pomagając im w dalszym wzroście i rozwoju. Pomoc ta obejmuje inwestycje w zaawansowany sprzęt medyczny, ścieżki szkoleń i rozwoju dla personelu, a także wsparcie w zakresie zarządzania i administracji. Jednocześnie Grupa buduje w Warszawie nowoczesny szpital weterynaryjny, który będzie ważnym ogniwem sieci referalnej oraz naturalnym centrum opieki dla pacjentów wymagających zaawansowanego leczenia specjalistycznego, od oddziału ratunkowego i intensywnej terapii po ortopedię, neurologię, stomatologię, diagnostykę obrazową i inne.

LuxVet tworzy w Polsce najwyższej jakości platformę usług weterynaryjnych, jednocześnie podnosząc standardy pracy w całym sektorze weterynaryjnym.

Środki zainwestowane przez Beechbrook Capital zostaną wykorzystane na finansowanie dalszych przejęć oraz na przyspieszenie ekspansji LuxVet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inwestycję skomentował David Merriman, Head of European Private Debt w Beechbrook: „Cieszymy się, że razem z Oaktree i Cornerstone możemy współpracować ze świetnym zespołem zarządzającym LuxVetu w realizacji ambitnego programu wzrostu i umacniania pozycji na polskim rynku weterynaryjnym. Współpraca ze wszystkimi stronami tej transakcji była dla nas wspaniałym doświadczeniem i z niecierpliwością czekamy na rozwój biznesu w nadchodzących miesiącach i latach. Ta transakcja jest naszą pierwszą inwestycją w Polsce – na rynku, na którym widzimy wiele ciekawych możliwości w segmencie rynku średnich przedsiębiorstw”.

Piotr Zajączkowski, CEO Grupy LuxVet, powiedział: „Naszą ambicją jest tworzenie efektywnego i przyjaznego dostawcy usług weterynaryjnych dla zwierząt domowych – poprzez łączenie indywidualnych przychodni w silną grupę, zapewnienie pracownikom dobrych warunków pracy i rozwoju oraz inwestycje w innowacyjne rozwiązania. Cieszę się, że Beechbrook udzieli nam wsparcia w tych działaniach”.

Karim Khairallah, Dyrektor zarządzający i współzarządzający portfelem w Oaktree dodał: „Cieszymy się, że pozyskaliśmy takiego partnera jak Beechbrook do wspólnego wspierania realizowanej przez LuxVet misji podnoszenia jakości usług weterynaryjnych i standardów pracy w sektorze weterynaryjnym. Nowe finansowanie będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju LuxVetu podczas dalszej ekspansji w Europie”.

Tomasz Jemielity, Vice President Cornerstone Investment Management powiedział: „Wyruszamy we wspólną podróż z Beechbrook i witamy nowego partnera, który podziela nasze zaufanie do LuxVetu oraz pragnienie wprowadzania pozytywnych zmian w branży weterynaryjnej. Ten sojusz nie tylko podkreśla naszą wspólną troskę o dobrostan zwierząt domowych, ale jest także strategiczną inwestycją w przyszłość opieki medycznej dla zwierząt”.

 

***

Informacje o Beechbrook Capital

Beechbrook Capital, specjalistyczny podmiot udzielający pożyczek bezpośrednich podmiotom z niższego segmentu rynku średnich przedsiębiorstw, został założony w 2008 r. Inwestuje w różnych sektorach gospodarki brytyjskiej i europejskiej wykorzystując dwie różne strategie pożyczek niepodporządkowanych. Do tej pory, działając poprzez osiem funduszy, pozyskał kapitał o wartości ponad 1 mld euro i zainwestował w ponad 95 spółek w Wielkiej Brytanii i Europie.

Fundusz Beechbrook PDIV Private Debt udziela finansowania niepodporządkowanego europejskim spółkom wspieranym przez kapitał private equity, o wartości przedsiębiorstwa od 10 do 100 mln euro, inwestując w każdej transakcji od 5 do 20 mln euro.  W Wielkiej Brytanii Beechbrook dysponuje osobnym funduszem MŚP udzielającym finansowania główne bezpośredniego.

Zespół Beechbrook obejmuje ponad 15 specjalistów inwestycyjnych, oraz zespół zarządzający portfelem, zespół ds. relacji z inwestorami, komitety inwestycyjne, i zlokalizowany jest w Londynie, Frankfurcie, Cork, Manchesterze, Birmingham i Leeds.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Beechbrook Capital pod adresem www.beechbrookcapital.com

 

Informacje o Grupie LuxVet

Grupa LuxVet integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce referalny szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży w całym kraju. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Grupy LuxVet pod adresem www.grupaluxvet.pl

 

Informacje na temat Oaktree

Oaktree jest liderem wśród globalnych firm inwestycyjnych specjalizujących się w inwestycjach alternatywnych. Na dzień 31 grudnia 2023 roku zarządza aktywami o wartości 189 miliardów USD. Firma przyjęła oportunistyczne podejście do inwestycji zorientowane na wartość i kontrolowane ryzyko, realizując inwestycje w formie pożyczek, kapitału private equity, w nieruchomości oraz akcje notowane na giełdzie.  Firma zatrudnia ponad 1200 pracowników i dysponuje biurami w 22 miastach na całym świecie. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Oaktree pod adresem www.oaktreecapital.com

 

Informacje o Cornerstone Investment Management

Firma założona w 2001 r. przez Przemysława Krycha zarządza inwestycjami private equity o wartości 10 mld euro. Dzięki doświadczonemu zespołowi ekspertów, firma realizuje wyższe zwroty w obszarach private equity, private debt i private equity nieruchomości, wykorzystując szczegółową wiedzę, osobiste relacje oraz pracę zespołową do wykorzystywania szans inwestycyjnych i uzyskiwania wyjątkowych zwrotów dla inwestorów.

Portfel firmy obejmuje inwestycje w sektorach nieruchomości, outsourcingu usług informatycznych, biodegradowalnych produktów higienicznych, operatorów kablowych, energii odnawialnej, opieki medycznej, spożywczym, zielonych metali, weterynarii i usług finansowych. Spravia, Elemental, Ecowipes, Okechamp/Lutece, Luxmed, Avenga, Grupa LuxVet, ProService Finteco to przykłady ilustrujące rozpiętość branż i sektorów, w które inwestuje Cornerstone Investment Management. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Cornerstone pod adresem www.cornerstone-im.com

 

O funduszu INVL Baltic Sea Growth

Fundusz INVL Baltic Sea Growth jest czołowym funduszem kapitałowym w krajach bałtyckich, zarządzającym aktywami o wartości 165 mln euro. Jego podstawowym inwestorem jest Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI).

EFI, który jest częścią Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zadeklarował 30 mln euro przy wsparciu Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (będącego kluczowym elementem Planu Inwestycyjnego dla Europy lub Planu Junkera), jednocześnie alokując także środki z funduszu Baltic Innovation Fund – inicjatywy „funduszu funduszy” opracowanej we współpracy z rządami Litwy, Łotwy i Estonii. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie inwestycji kapitałowych w małe i średnie przedsiębiorstwa o wysokim potencjale wzrostu w krajach bałtyckich.

Fundusz koncentruje się na krajach bałtyckich i sąsiednich regionach, w tym na Polsce, krajach nordyckich i Europie Środkowej. Po realizacji inwestycji fundusz INVL Baltic Sea Growth posiada zdywersyfikowany portfel dziewięciu spółek. Jak dotąd fundusz zainwestował w spółki z sektorów przetwórstwa żywności, opieki medycznej, rehabilitacji medycznej, inżynierii lądowej, recyklingu tworzyw sztucznych, zarządzania zasobami przyrodniczymi, usług weterynaryjnych oraz produkcji kosmetyków i produktów higienicznych.

Funduszem zarządza INVL Asset Management, czołową firmę zarządzającą aktywami alternatywnymi w krajach bałtyckich, będącą częścią Grupy Invalda INVL, która prowadzi działalność od ponad 30 lat. Podmioty grupy zarządzają aktywami o wartości ponad 1 mld euro w wielu kategoriach aktywów, obejmujących kapitał private equity, lasy i grunty rolne, energię odnawialną, nieruchomości, oraz pożyczki prywatne. Zakres działalności grupy obejmuje także usługi family office na Litwie i Łotwie, zarządzanie funduszami emerytalnymi na Łotwie oraz inwestycje w zewnętrzne fundusze globalne.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej funduszu INVL Baltic Sea Growth pod adresem www.bsgf.invl.com

 

Informacje o Syntaxis Capital

Syntaxis Capital jest firmą inwestującą w dług prywatny, zapewniającą długoterminowy kapitał finansujący szybko rozwijające się średniej wielkości przedsiębiorstwa w Europie Środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Dzięki wsparciu inwestorów instytucjonalnych z Europy Zachodniej, w tym Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, Syntaxis skupia się na dostarczaniu elastycznych rozwiązań pożyczkowych dla średnich przedsiębiorstw oraz segmentu mniejszych średnich przedsiębiorstw, które doświadczają coraz większych trudności z uzyskaniem dostępu do odpowiedniego finansowania długoterminowego. Trzon zespołu Syntaxis pracuje wspólnie od 18 lat, a historia firmy w Europie sięga 27 lat.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Syntaxis Capital pod adresem www.syntaxis-capital.com

Przychodnia weterynaryjna VET-MED w Grupie LuxVet

11.04.2024

Grupa LuxVet umacnia swoją pozycję w regionie kujawsko-pomorskim. Na mocy podpisanej umowy do Grupy dołączyła przychodnia weterynaryjna VET-MED z Torunia.

Założona przez doktora Dawida Pękalę przychodnia VET-MED znajduje się przy ulicy Suleckiego 2H w Toruniu. Zgrany i doświadczony zespół 4 lekarzy weterynarii, 4 techników oraz pracownika administracyjnego, od ponad 15 lat ratuje życie i zdrowie zwierząt, co jak deklarują jest ich „misją i przynosi największą satysfakcję”. Placówka oferuje szeroki zakres usług specjalistycznych z zakresu ortopedii, chirurgii, okulistyki, neurologii z neurochirurgią, onkologii, radiodiagnostyki. Dysponuje również nowoczesnym sprzętem, w tym tomografem komputerowym oraz urządzeniem do operacji zaćmy.

Nasi lekarze uczyli się od specjalistów medycyny weterynaryjnej w kraju, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Włoszech oraz w Danii. Wierzymy, że współpraca wielu podmiotów weterynaryjnych, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz wymiana poglądów z partnerami z zagranicy, przyczyni się do przyspieszenia rozwoju naszej branży w Polsce. Wraz z zespołem dołączamy do Grupy LuxVet, by w tych procesach aktywnie uczestniczyć. - mówi doktor Dawid Pękala, założyciel lecznicy.

Dodatkowo integracja z Grupą LuxVet zapewni VET-MED wsparcie w obszarze administracji, finansów i księgowości, IT, zakupów oraz marketingu. Pracownicy skorzystają z szkoleń na platformie LuxVet i pakietu benefitów pracowniczych.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Płocka lecznica dla zwierząt Wibrys w Grupie LuxVet

02.04.2024

LuxVet nie zwalnia tempa rozwoju. Na mocy podpisanej umowy w szeregi Grupy wstąpiła kolejna placówka weterynaryjna – lecznica Wibrys z Płocka.

Przychodnia Wibrys działa przy ulicy Hubalczyków 6 od 1999 roku i jest jedną z najstarszych lecznic weterynaryjnych w Płocku. Placówka świadczy usługi z zakresu profilaktyki, diagnostyki, interny oraz chirurgii. Dysponuje dwoma gabinetami, własnym laboratorium (biochemia, morfologia, cytologia), pracownią RTG, USG oraz endoskopii, a także salą operacyjną i salą pooperacyjną.

Zespół przychodni tworzy 3 lekarzy oraz 4 techników weterynarii.

Od początku istnienia stawialiśmy na innowacje, a wiele rozwiązań dostępnych w naszej lecznicy wdrażaliśmy jako pierwsi w Płocku. Rozwój nadal pozostaje jednym z naszych priorytetów. Dołączając do społeczności LuxVet nasz zespół będzie nie tylko objęty atrakcyjnym programem szkoleń, ale również będziemy mogli wymieniać się wiedzą z innymi placówkami w Polsce i zagranicą. - – mówi doktor Piotr Pawłowski, założyciel lecznicy.

Grupa LuxVet będzie również wspierać placówkę w zakresie administracji, księgowości, zakupów, obsługi IT oraz marketingu. Zespół uzyska dostęp do pakietu benefitów pracowniczych oraz bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach platformy szkoleniowej LuxVet.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Przychodnia weterynaryjna Bajeczna w Grupie LuxVet

12.03.2024

Grupa LuxVet konsekwentnie umacnia swoją pozycję w Małopolsce. Do Grupy dołączyła właśnie przychodnia weterynaryjna Bajeczna. To już trzecia placówka Grupy w Krakowie.

Przychodnia znajduje się przy ulicy Bajecznej 1 na krakowskich Grzegórzkach. Jej założycielami są lekarze weterynarii Bartosz Stawowski i Maciej Reyman.

Zespół liczy łącznie 16 osób: 9 lekarzy, 5 techników oraz 2 pracowników biurowych. W jego skład wchodzą następujący specjaliści: okulista, stomatolog, ortopeda, dermatolog, kardiolodzy, neurolog, chirurdzy ogólni i specjalistyczni oraz interniści. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym, w tym m.in. RTG, USG, wysokiej jakości aparatami do znieczulania wziewnego, okulistycznym mikroskopem operacyjnym, sprzętem do endoskopii oraz laserem CO2.

W Bajecznej realizowane są konsultacje weterynaryjne (także dla pacjentów z innych placówek) oraz zaawansowane procedury operacyjne w obszarze okulistyki, stomatologii, ortopedii, chirurgii jamy brzusznej, chirurgii laryngologicznej, procedur BOAS oraz laparoskopii.

Na miejscu funkcjonuje również sklep zoologiczny.

Bajeczna to miejsce, w którym chcemy zapewniać naszym podopiecznym możliwie kompleksową opiekę. Dlatego zależy nam, aby nasz zespół na bieżąco kształcił się w zakresie nowatorskich rozwiązań i dobrych praktyk w zakresie leczenia i opieki nad pacjentem. - mówi doktor Maciej Reyman.
Dołączenie do Grupy LuxVet ułatwi naszej przychodni dalszy rozwój oraz zapewni dostęp z rozwiązań, które zwiększą komfort pracy całego zespołu. - dodaje doktor Bartosz Stawowski.

Jednym z nich będzie rozbudowa placówki o około 80 mkw., która zwiększy przestrzeń do pracy oraz zapewni większą wygodę korzystania z usług Bajecznej. Grupa LuxVet będzie także wspierać placówkę w obszarze administracji, księgowości, zakupów, obsługi IT oraz marketingu. Ponadto zespół uzyska dostęp do pakietu benefitów pracowniczych (opieka medyczna, karta sportowa) oraz bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach platformy szkoleniowej LuxVet.

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl

Krakowski Multivet w Grupie LuxVet

11.03.2024

Grupa LuxVet powitała w swoich szeregach kolejną placówkę z Krakowa. Na mocy podpisanej umowy do Grupy dołączyła lecznica dla zwierząt Multivet.

Multivet znajduje się przy ulicy Feliksa Konecznego 6/12u w Krakowie. Priorytetem założonej przez lekarzy weterynarii Wojciecha Tłustochowicza oraz Tomasza Szostoka placówki jest „bezpieczeństwo pacjenta oraz troskliwa opieka pooperacyjna”. Zespół, w którego skład wchodzi łącznie 6 lekarzy, 3 techników oraz 2 pracowników administracyjnych, świadczy szeroki wachlarz usług profilaktycznych, diagnostycznych oraz konsultacji i zabiegów w obszarze kardiologii, ortopedii, chirurgii miękkiej, dermatologii, stomatologii, neurologii, okulistyki oraz rozrodu.

Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym (tomograf komputerowy, EKG, echo serca, USG, RTG, RTG stomatologiczne, endoskop) oraz aparaturą do znieczulenia wziewnego.

Klienci mogą korzystać również z porad żywieniowych oraz zakupów dostępnej na miejscu karmy, suplementów i akcesoriów dla zwierząt.

Dążymy do zapewnienia naszym pacjentom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu – zarówno w trakcie prowadzonych zabiegów, jak i w ramach opieki pooperacyjnej. To dlatego równie ważna jak dostęp do nowoczesnego sprzętu, jest dla nas możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji naszego zespołu. - mówi doktor Wojciech Tłustochowicz.
Dołączenie do Grupy LuxVet zapewnia naszym pracownikom dostęp do szerokiej oferty bezpłatnych szkoleń oraz możliwość wymiany wiedzy z zespołami innych placówek zrzeszonych w Grupie. Dodatkowo wsparcie w obszarze administracji, które zapewni Grupa, pozwoli nam jeszcze mocniej skupić się na pacjentach. - dodaje doktor Tomasz Szostok.

Grupa LuxVet będzie wspierać placówkę w obszarze m.in. księgowości, zakupów, obsługi IT oraz marketingu. Zespół uzyska również dostęp do pakietu benefitów pracowniczych (opieka medyczna, karta sportowa).

***

O Grupie LuxVet

Grupa integruje i rozwija branżę weterynaryjną w Europie Środkowo-Wschodniej w elastycznym, partnerskim modelu biznesowym, z szacunkiem dla dotychczasowych dokonań integrowanych podmiotów. Współpracując z lekarzami i właścicielami wiodących zakładów leczenia zwierząt oraz budując swój pierwszy w Polsce szpital dla małych zwierząt, Grupa LuxVet dąży do rozwoju najwyższej jakości usług weterynaryjnych i podnoszenia standardów pracy w branży.

Grupę wspierają kapitałowo trzy fundusze inwestycyjne: fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P. (akcjonariusz większościowy, będący również udziałowcem większościowym UNAVETS Group, siostrzanej dla LuxVet, wiodącej platformy weterynaryjnej na Półwyspie Iberyjskim), Cornerstone Investment Management oraz INVL Baltic Sea Growth Fund.

www.grupaluxvet.pl